Asset Publisher Asset Publisher

– Nowy Radomsko-Kielecki Głos Lasu

Ukazał się 17 numer radomsko-kieleckiego dodatku regionalnego do Głosu Lasu, magazynu leśników. Zapraszamy do lektury.

Szczególnie polecamy relację z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie tylko tych oficjalnych, ale też przeznaczonych dla całych rodzin i tych, którzy historię chcą poznawać przez czynne doświadczanie i udział w wydarzeniach takich jak bieg „Tropem Wilczym” czy Noc Wyklętych, która odbyła się na terenie Przystanku Historia IPN w Puszczy Kozienickiej (Gajówka ZHR k. Augustowa).

Zamieściliśmy też informacje dotyczące naszego udziału w życiu społecznym, w tym o naszym koledze leśniku z Nadleśnictwa Chmielnik, który został Strażakiem Roku 2017 Województwa Mazowieckiego, oraz o przekazaniu nieruchomości w związku z potrzebą rozwijania bazy lokalowej na rzecz niepełnosprawnych.

Tych, którzy interesują się sportem, niech do gry w szachy zachęcą sukcesy naszych kolegów w X Jubileuszowych Szachowych Mistrzostwach Leśników, których przebieg relacjonujemy.

Zachęcamy też do poszerzenia wiedzy o wilkach, o których było ostatnio głośno za sprawą basiora złapanego we wnyki w Nadleśnictwie Skarżysko – bo to wciąż dla wielu tajemnicze i budzące respekt zwierzę.

 

Tym razem w numerze:

 

Migawki

  • Leśnik Strażakiem Roku
  • Wspólnie na rzecz niepełnosprawnych

 

Las i historia

  • Żołnierzom Niezłomnym, Niepokornym, Wyklętym

 

O tym się mówi

  • O wilku mowa

 

Las na sportowo

  • X Jubileuszowe Szachowe Mistrzostwa Leśników