Asset Publisher Asset Publisher

Marszobieg z Kruka do Osieczna

W piękny sobotni dzień 14 kwietnia 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Suchedniów odbył się  Marszobieg „Bezpiecznym krokiem przez życie”.  

Organizatorem tej akcji było Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej przy współpracy Nadleśnictwa Suchedniów, Związku „Strzelec”, Policji i Straży Pożarnej.                                   

Słoneczna pogoda, piękno suchedniowskich lasów i starania organizatorów przyciągnęły do uczestnictwa w imprezie blisko 300 osób. Strudzeni, ale uśmiechnięci piechurzy i biegacze dotarli na metę w Leśnictwie Osieczno, gdzie zorganizowano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Pan Nadleśniczy Piotr Fitas zaprosił wszystkich do odkrywania uroków Lasów Suchedniowskich, a stoisko edukacyjno – promocyjne Nadleśnictwa Suchedniów cieszyło się wielkim zainteresowaniem, choćby przez wystawione tam okazy fauny, tj. lis, wiewiórka, jeż  i kuropatwa oraz liczne quizy z nagrodami. Foldery i publikacje leśne były rozchwytywane, a gadżety wygrane w konkursie przyrodniczym wywoływały uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników marszobiegu.

Cieszy nas tak duże zamiłowanie do lasu, a wiedza dzieci i młodzieży na temat roślin i zwierząt występujących  w naszym nadleśnictwie jest imponująca, zatem do następnego razu,                                   

Darz Bór!